Don't Miss

Magazyny we Wrocławiu i Górnym oraz Dolnym Śląsku

By on 31 lipca 2019

Zarówno deweloperzy, jak i najemcy zainteresowani magazynami czy halami produkcyjnymi zainteresowani są m.in. terenami Polski Centralnej oraz Dolnego i Górnego Śląska. Obecnie większy popyt można zaobserwować w przypadku tej drugiej lokalizacji.

Górny Śląsk jest na drugim miejscu pod względem dostępności powierzchni rynku magazynowego w Polsce. Wyprzedza go jedynie Polska Centralna – np. Warszawa czy Łódź – a goni Dolny Śląsk. Działki inwestycyjne na tych terenach i przestrzenie magazynowe cieszą się największym zainteresowaniem ze względu na najwyższą atrakcyjność – m.in. magazyny na wynajem we Wrocławiu itd.

Dlaczego Górny Śląsk?

Powstanie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znacznie podniosło atrakcyjność Górnego Śląska. Górny Śląsk budzi duże zainteresowanie ze strony inwestorów. Ogromną zaletą jest też atrakcyjne i strategiczne położenie tych terenów. Jest to obszar technologiczny regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w którym najemcy doceniają odpowiednio rozwiniętą infrastrukturę drogową – w planach jest też jej rozwój.

Górny Śląsk to przede wszystkim hutnictwo i górnictwo – są to wyjątkowo dobrze rozwinięte gałęzie przemysłu w tej części kraju. Wśród prężnie rozwijających się gałęzi przemysłu są m.in. spożywczy, motoryzacyjny, energetyczny i informatyczny. Wszystkie te czynniki wpływają też na potencjał sektora magazynowo-logistycznego na Górnym Śląsku – obecnie oferuje on ponad 3 mln mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Dlaczego Dolny Śląsk?

W sektorze powierzchni magazynowej istotnym obszarem jest też Dolny Śląsk – powierzchnie magazynowe do wynajęcia we Wrocławiu i okolicy budzą duże zainteresowanie. Rok 2018 to dynamiczny rozwój rynku magazynowo-produkcyjnego w całej Polsce, ale duży udział miał właśnie ten region. Wynika to m.in. z atrakcyjnego położenia, powstania Specjalnych Stref Ekonomicznych, coraz większego zaufania inwestorów do polskiej gospodarki, poprawa infrastruktury drogowo-komunikacyjnej, powiększanie się rynku e-commerce itd.

Dlaczego Polska Centralna?

Jednym z najważniejszych regionów jest też Polska Centralna, czyli tereny położone w okolicy m.in. Warszawy oraz Łodzi. To logistyczne centrum Polski i dobre rozwiązanie dla firm zajmujących się ogólnopolską dystrybucją towarów. Region wyróżnia się dogodnym położeniem i rozwiniętą infrastrukturą drogową, a także dostępem do siły roboczej, w tym wykwalifikowanych pracowników.

About admin

You must be logged in to post a comment Login