Don't Miss

Jak znaleźć odpowiedni teren pod inwestycję?

By on 5 czerwca 2019
Jeżeli chcesz zagwarantować sobie późniejszy sukces, warto zadbać o wybór odpowiedniej lokalizacji. Nie ma znaczenia czy będzie to nieduży zakład produkcyjny, ogromna sieć hipermarketów czy hala produkcyjna. To właśnie miejsce, które wybierzemy, odgrywa kluczową rolę, nie tylko determinując koszty, ale pozwalając także na spory zysk. Od dawna wiadomo, że 80 procent zarobków, zależy właśnie od idealnie wybranego punktu, co pozwala pokryć wydatki związane z nią i dalszą działalnością miejsca. W skład takich wydatków wchodzą między innymi: koszty rozwoju, transportu, wynagrodzenia pracowników, wynajem, podatki oraz energia. Aby wybrać odpowiednie miejsce, koniecznością, jest branie pod uwagę wielu czynników, tj.: liczby mieszkańców, wieku i dochodów potencjalnych klientów, miejsca występowania konkurencji w pobliżu, odległości dzielącej nas do centrum miasta, dostępności do wody, prądu i gazu, cena gruntu i plan zagospodarowania przestrzennego. Budynki, które powstają, z przeznaczeniem na sklep powinny być zlokalizowane w okolicach centrum, z kolei inwestycje przemysłowe z dala od miejsc zamieszkania, jednak w dobrym punkcie komunikacyjnym, na przykład przy autostradzie.

Strefa przemysłowa

Dla zabudowy przemysłowej lokalizacja, która jest najlepsza to tzw. strefa przemysłowa, gdzie można zauważyć ogromny potencjał wśród pracowników danej dziedziny. Nie trzeba się martwić o doprowadzenie mediów i o warunki gruntowo-wodne, gdyż jest możliwość ich zainstalowania. Warto zaznaczyć, że ważne jest, aby zakład powstał na większej powierzchni terenu, co pozwoli w przyszłości na rozbudowę. W przypadku inwestycji logistycznej najlepszym rozwiązaniem będzie usytuowanie jej w okolicach dobrej infrastruktury drogowej, na co składają się między innymi: autostrady lub ekspresówki. Konieczna jest także odpowiednia ilość od granic kraju.

Lokalizacja

Nie zapominajmy, że dla odpowiedniego przebiegu procesu inwestycji bardzo ważną kwestią jest określenie jej lokalizacji na mapie sytuacyjno-wysokościowej i ewidencyjnej. Informacje na temat działek znajdziemy bez problemu w rejestrze gruntów oraz na Wydziale Geodezyjnym w Starostwach. Są to dane, niezbędne do uzyskania w księdze wieczystej informacji, w jakim stanie prawnym jest nieruchomość oraz pozwalają o wystąpienie do działu Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta o wydanie decyzji, która ustala warunki zagospodarowania i zabudowy terenu. Pozwalają otrzymać informacje o planach dotyczących przeznaczenia gruntu.

Badania

Jeżeli chcemy sprawdzić warunki gruntowo-wodne wymagane jest, aby wykonać badania z pomocą profesjonalnych geologów. W wynikach, które są dokładnie opracowane, znajdziemy, między innymi informacje na temat rodzaju gruntu, nośności i o głębokości zwierciadła wody gruntowej. Jest to istotne, ponieważ w momencie zapisu o możliwości czasowego podniesienia się zwierciadła wody od razu zmienia się plan projektowania fundamentów. Zdarza się, że może powstać potrzeba utrzymania poziomu wody z wykopów lub wymiana gruntu, co skutkuje wzrostem kosztów całej inwestycji.

Podsumowanie

Lokalizacja jest ważna, jednak zawsze powinna być poprzedzona odpowiednimi działaniami. Trzeba pamiętać, że to ona wpływa w głównej mierze na powodzenie naszej inwestycji. Inwestorzy coraz częściej decydują się więc na skorzystanie z pomocy firm, które od samego początku planują cały proces powstawania. Zaoszczędzi nam to czas, budżet i ewentualnych komplikacji, które mogą powstać w momencie gdy nie dotrzymamy ostatnich formalności. Dodatkowo warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy jak na przykład portal magazyny.online.

About admin

You must be logged in to post a comment Login