Don't Miss

Na co zwracać uwagę przed wynajmem mieszkania?

By on 29 marca 2019
Wynajem mieszkania to pierwszy krok na drodze do samodzielnego życia. Umowę najmu podpisują najczęściej studenci, którzy zachęceni wolnością, nie zwracają uwagi na kilka kluczowych czynników. Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy i nie dać się ponieść emocjom? Zapraszamy do lektury.

Czego dokładnie potrzebujesz?

Przed wynajmem lokum warto zastanowić się nad kluczową kwestią. Czy chcemy mieszkać samemu, czy z innymi współlokatorami? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i wszystko zamyka się w kręgu naszej osobowości. Niemniej koszty związane z wynajmem całego mieszkania i pokoju mogą się zasadniczo różnić. W przypadku kawalerki możesz liczyć na ciszę, spokój i niezależność. Z drugiej strony wszystkie rachunki, zakupy oraz naprawy realizujesz we własnym zakresie. Medal ma w tym wypadku dwie strony. Najlepiej, jeżeli porozmawiasz ze znajomymi, którzy mają doświadczenie w wynajmie mieszkań, lub posłuchasz własnego głosu.

Meble

Dla większości młodych ludzi drugi element, czyli umeblowanie jest oczywisty. Niemniej wiele osób zastanawia się, czy szukać mieszkania we własnym stylu, czy poddać się gustom właściciela lokum. Polecamy pozostać przy wyposażonym wnętrzu. Zwożenie ciężkich mebli z domu rodzinnego może być kłopotliwe. Zwłaszcza jeżeli znajduje się 500 kilometrów dalej.

Rodzaj budynku

Blok czy kamienica? Jedno i drugie miejsce ma swoich zwolenników i przeciwników. Niemniej znowu wszystko zależy od własnych preferencji. Kamienice potrafią zachwycać swoim urokiem i stylem, ale brak windy może okazać się kluczowym czynnikiem, dla którego większość przyszłych najemców wybierze blok. Według nas najlepiej postawić na budynek, którego wiek nie przekracza 25 lat. Remonty i modernizacje w starszych blokach mogą być uciążliwe, nie mówiąc o braku ocieplenia czy pojawiającej się wilgoci.

Rodzaj ogrzewania

Kolejnym elementem jest rodzaj ogrzewania znajdującego się w Twoim przyszłym lokum. Pamiętaj, że różne rodzaje ciepła potrafią generować różne koszty, zwłaszcza w miesiącach zimowych. W celu weryfikacji możesz poprosić właściciela mieszkania o okazanie rachunków z poprzednich lat. Unikniesz w ten sposób płacenia wysokich kwot i braku świadomości związanej z nadmiernym ogrzewaniem wynajmowanego wnętrza.
Lokalizacja

Ostatnim, ale bardzo ważnym czynnikiem jest lokalizacja. Jeżeli nie znasz miasta, wybierz lokum położone najbliżej kilku strategicznych miejsc takich jak Twoja uczelnia, sklepy, poczta czy bank. Połączenie komunikacyjne jest również niezwykle istotne.

About admin

You must be logged in to post a comment Login