Don't Miss

Zakup mieszkania od dewelopera – ile kosztuje wykończenie?

By on 25 marca 2019
Gdy chcemy zdecydować się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, musimy pamiętać o tym, że przed przeprowadzką będzie ono również wymagało od nas dokonania odpowiednich prac wykończeniowych. Ile mogą kosztować?

Koszt wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim zależy od szeregu różnych czynników. To nie tylko rodzaje wybranych przez nas materiałów, ale również koszty robocizny. Duże znaczenie ma również metraż mieszkania, ponieważ im będzie ono większe, tym na ogół jego wykończenie będzie kosztowało nas więcej.

Jak obliczyć dokładne koszty wykończenia mieszkania?

Aby wyznaczyć konkretną kwotę wykończenia mieszkania Lublin w stanie deweloperskim, będziemy musieli wykonać kosztorys. Należy zatem określić zakres prac, wybrać odpowiednie materiały, a także przemyśleć, jak wykonać konkretne zadania.

Najtańszym rozwiązaniem będzie samodzielne wykończenie lokalu w takim zakresie, w jakim potrafimy to zrobić. Bardziej skomplikowane prace można powierzyć fachowcom.

Gdy będziemy chcieli powierzyć prace ekipie wykończeniowej, wtedy warto skontaktować się z kilkoma, aby otrzymać wycenę usługi. Także możemy posłużyć się dostępnymi w internecie kalkulatorami

A może wykończenie „pod klucz”?

Alternatywnym rozwiązaniem dla zakupu mieszkania Lublin w stanie deweloperskim jest mieszkanie wykończone „pod klucz”. Oznacza to, że nieruchomość będzie wtedy wykończona przez ekipę dewelopera, zgodnie z życzeniem klienta. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni pakiet i materiały, które podobają nam się najbardziej, aby stworzyć atrakcyjnie prezentującą się aranżację.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania „pod klucz”? Cena zależy od wybranego przez nas pakiety wykończeniowego. Podstawowy pakiet to koszt około 450-500 złotych za metr kwadratowy. Średni pakiet będzie wydatkiem od około 600 do 800 złotych za metr kwadratowy nieruchomości. Najbogatsze pakiety, które włączają najwyższej jakości materiały, mogą kosztować nawet około 1200 złotych za metr kwadratowy.

Cena wykończenia mieszkania „pod klucz” obejmuje zarówno materiały, jak również robociznę, dlatego to atrakcyjna cenowo alternatywa dla wykończenia z wynajętą ekipą

About admin

You must be logged in to post a comment Login