Don't Miss

Mieszkanie na wynajem – czy warto postawić na wykończenie pod klucz?

By on 21 marca 2019
Zakupienie mieszkania na wynajem jest obecnie popularnym sposobem na lokatę kapitału. Można zarobić wtedy o wiele więcej niż na zwykłej lokacie bankowej!

Aktualnie nieruchomości są popularną metodą na pomnażanie kapitału. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim mieszkania przeznaczone na wynajem. Na takiej inwestycji można zarobić podwójnie:

  • z opłat otrzymywanych przez lokatorów wynajmujących nieruchomość
  • z wzrostu wartości nieruchomości w kolejnych latach

Zatem mieszkanie może być świetnym sposobem na pomnożenie posiadanych środków, bez wysokiego ryzyka związanego z takimi metodami inwestycyjnymi jak giełda czy fundusze inwestycyjne.

Mieszkanie na wynajem – ważna nie tylko lokalizacja

Przy zakupie mieszkania przeznaczonego na wynajem należy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Zdecydowanie najważniejszym z nim jest lokalizacja, ponieważ to od niej zależy zainteresowanie daną ofertą. Druga kluczowa kwestia to metraż nieruchomości – najlepiej wybrać małe mieszkanie, które jest łatwe w wynajmie oraz w ewentualnej sprzedaży. Jednak oprócz lokalizacji i metrażu warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, a mianowicie na wykończenie nieruchomości. Dzisiaj lokatorzy zwracają dużą uwagę na wygląd mieszkania i na jego wyposażenie. Gdy lokal nie będzie atrakcyjny wizualnie, wtedy natychmiast zrezygnuje z niego wielu potencjalnych klientów.

Wykończenie pod klucz – dlaczego warto wybrać taką opcję?

Zasadniczo, mieszkanie na wynajem nie musi być wykończone luksusowo, chyba że planujemy wynajmować je jako luksusowy apartament Najlepiej postawić na neutralne kolory, czyli na biel, a także na jasne drewno lub szare kafelki na podłogach. Dopełnieniem mogą być białe meble lub meble w kolorze drewna użytego na podłodze. Takie tło pozwoli lokatorom na dowolne zaaranżowanie przestrzeni. Mieszkanie na wynajem może być także wykończone pod klucz – taką ofertę posiada niemalże każdy deweloper w Polsce. Wtedy inwestor nie musi samodzielnie zajmować się wyborem materiałów czy poszukiwaniem ekipy – wybiera tylko interesujące go warianty z katalogu.

About admin

You must be logged in to post a comment Login