Don't Miss

5 cech dobrego agenta nieruchomości

By on 28 maja 2018

Branża nieruchomości kryje w sobie wiele tajemnic i rządzi się swoimi prawami. Najlepiej w jej mechanizmach orientować się zaś będą ci, którzy zawodowo zajmują się różnorodnymi czynnościami związanymi z obrotem nieruchomościami. A wśród nich z pewnością brylują agenci nieruchomości. Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

Perfekcyjna znajomość rynku

Doskonała orientacja w specyfice branży nieruchomości oraz szeroka znajomość zagadnień prawnych związanych właśnie z nieruchomościami. To wiedza, którą w najmniejszym palcu posiadać powinien każdy dobry pracownik szanującej się agencji nieruchomości w Warszawie. W czasach, gdy niekonieczny staje się wymóg posiadania specjalnej licencji agenta nieruchomości, warto ze szczególną starannością dobierać tych specjalistów, z którymi będziemy mieć okazję współpracować.

Lokalsi górą

Znajomość rynku branżowego to nie wszystko – agencja nieruchomości w Warszawie ma dokładać wszelkich starań, by zatrudniać osoby doskonale orientujące się także w rynku lokalnym. Większość inwestorów bowiem szuka lokali w obrębie miejsca zamieszkania i życia – stąd i wynikać będzie zapotrzebowanie na dobrą znajomość rynku lokalnego właśnie.

Agent z siedzibą

Dobry agent nieruchomości pracować powinien w miejscu dobrze wyeksponowanym i widocznym dla każdego potencjalnego klienta. Profesjonalnie zorganizowane biuro bowiem stanowić będzie nie tylko wizytówkę firmową danej agencji nieruchomości, ale również korzystnie wpływać będzie na budowanie wizerunku samego agenta.

Odpowiednia umowa

Sprawdzona i polecana agencja nieruchomości w Warszawie pracować powinna w oparciu o umowę o pośrednictwo. Wszelkie zapisy w tym dokumencie nie mogą być skomplikowane czy budzące wątpliwości. Tylko w przypadku jednoznacznej zrozumiałości zapisów prawnych można mieć pewność, że wybrało się prawdziwego profesjonalistę w swoim fachu.

Opinie w sieci mile widziane

Godny zaufania agent nieruchomości powinien być widoczny także w Internecie – być może będzie miał konto w mediach społecznościowych dokumentujące jego doświadczenie lub profesjonalizm lub też będzie indywidualnie promował własne możliwości. Z pewnością jednak powinien być do wyklinania w sieci.


 

About admin

You must be logged in to post a comment Login