Don't Miss

Najem skrytek depozytowych – czy to się opłaca?

By on 22 listopada 2017

Zastanawiasz się, gdzie przechowywać cenną biżuterię, ważne dokumenty czy większą ilość gotówki? Nie rób tego w domu. Postaw na miejsce specjalnie do tego przeznaczone – skrytkę bankową. Dlaczego to się opłaca?

 

Bezpieczeństwo

Znasz powiedzenie „mieć to jak w banku”? Okazuje się, że to porównanie nie występuje bez przyczyny. W skrytkach bankowych Twój depozyt jest pewny i bezpieczny. Dlaczego? Ponieważ sejfy bankowe stawiają na maksymalne zabezpieczenia, takie jak całodobowy monitoring (z którego zapis jest zachowywywany), systemy alarmowe (nadzorujące dostęp do skrytki), a także czujniki dymu itp. Dodatkowo zwykle cały skarbiec i tak posiada ochronę w postaci zasobów ludzkich, a każdy najemca jest dodatkowo spawdzany przed dostępem do skrytki.

Dyskrecja

Choć może Ci się wydawać, że przez monitoring poziom dyskrecji jest niski, nic bardziej mylnego. W niektórych pomieszczeniach zwykle go w ogóle nie ma, dlatego możesz na spokojnie skorzystać ze skrytki – bez pośpiechu i poczucia, że ktoś Cię obserwuje. Ponadto tylko Ty wiesz, co się w niej znajduje, jesteś anonimowy, a procedura ochrony danych osobowych jest ściśle przestrzegana. Osoba trzecia nie może uzyskać żadnych danych na temat Twojego korzystania ze skrytki depozytowej.

Dostępność

Nieważne, czy masz 25 czy 55 lat, pracujesz fizycznie lub jesteś dyrektorem w firmie ubezpieczeniowej. Każdy może skorzystać ze skrytki, a jej wynajęcie następuje na podstawie dowodu osobistego (w przypadku cudzioziemcy – na podstawie paszportu). Możesz postawić na najem skrytek depozytowych w pojedynkę, jako firma lub z kimś – np. z małżonkiem (wtedy formalności są nieco obszerniejsze). Jeśli o dostępności mowa, warto dodać, że dostęp do sejfu jest zwykle rozłożony na kilka godzin w ciągu dnia. Istnieje także możliwość umówienia się na wizytę poza godzinami pracy banku.

Cena

Mogłoby się wydawać, że taka luksusowa, niszowa usługa jest droga. Nic nardziej mylnego! W zależności od banku, ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych za miesiąc (w zależności od banku i wielkości skrytki). Warto zatem skorzystać z takiej usługi i spać spokojnie.

About admin

You must be logged in to post a comment Login